Kasdien kojos nudirba nepaprastai didelį darbą visą dieną mus vedžiodamos, kur tik mes užsigeidžiame. Todėl protinga ir teisinga vakarais leisti pėdoms pailsėti, palepinti jas. Mažas, namų sąlygomis surengtas pėdų SPA, gali padaryti stebuklus. Tiek jūsų pėdų būklei, tiek bendrai emocinei savijautai.

Yra keletas svarbių žingsnių, kuriuos reikia žinoti, norint teisingai atlikti pėdų priežiūros procedūrą namie.

Pirmiausia, pasiruoškite kojų vonelę. Atsižvelgiant į jus kamuojančias pėdų problemas pasirinkite eterinius aliejus, druskas ar kitas medžiagas vonelės gamybai. Jei jums svarbu nuraminti pėdas, rinkitės levandų eterinį aliejų, jei kojos patinusios – jūros druską, jei norite minkštesnių pėdų – pieno vonelę (plačiau apie veiksmingiausias pėdų voneles skaitykite čia(hiperlinkas)).  Mirkykite pėdas apie 10-15 minučių. (Daugiau apie pėdų voneles rasite šiame straipsnyje).

Antra, švelniai nušluostykite pėdas ir apžiūrėkite jų būklę. Šiek tiek pakirpkite kojų nagus, atsargiai išvalykite panages. Apžiūrėkite ar ant pėdų nėra iškilimų, įtrūkimų ar kietų nuospaudų. Jei kas kelia įtarimą, nedelskite ir užsirašykite pas pėdų specialistą. Nelaukite, kol problema pradės kelti nemalonius pojūčius ar skausmus.

Trečia, masažuokite pėdas. Išsirinkite norimą šveitiklį ir švelniai įmasažuokite priemonę į pėdų odą. Nuvalykite šveitiklį pėdų vonelėje sušlapintu rankšluosčiu.

Ketvirta, palepinkite odą kremu, balzamu ar aliejais. Vietas, kuriose randate suragėjimų, įtrinkite riebesniu kremu. Jei ketinate kojų nagus lakuoti, nepamirškite jų nuvalyti nagų lako nuėmėju.

Kartą per savaitę pasilepinę tokia procedūra, atpalaiduosite ne tik pėdas, bet ir save. Juk nėra nieko maloniau, kaip švarias ir pailsėjusias kojas apkamšyti šiltais patalais, imti į rankas karštą arbatos puodelį ir mėgautis vakaru.

Comments are closed.