Pėdų oda yra itin linkusi sausėti, kadangi neturi riebalų liaukų ir drėgmės balansą gali palaikyti tik prakaito liaukų pagalba. Kartais pėdų odos sausumo mes nepastebime, tačiau apie jį byloja kiti simptomai. Vienas iš dažniausių – odos niežėjimas. Tačiau pasitaiko ir odos raudonumas, šerpetojimas, skilinėjimas ar bėrimas. Šie požymiai ypač paūmėja žiemą ir tai laikome natūraliu procesu, kuris baigiasi su pirmaisiais saulės spinduliais. Tačiau jei laiku nesusigriebsim, galime sulaukti pasekmių, kurios persekios ne vieną sezoną.

PĖDŲ SAUSUMO PRIEŽASTYS. Kaip ir minėjome, pėdų sausumą gali lemti pasikeitę, atšalę orai, tačiau tai toli gražu ne vienintelė priežastis. Dažnai neįtariame, kad šiuos simptomus sukelia ir pernelyg karštas dušas ar vonia. Tai pat, sausumą lemia tokie sveikatos sutrikimai kaip egzema, diabetas ar skydliaukės ligos. Reiktų nepamiršti, kad odą sausina ir prastos kokybės muilai, šildymas ar kondicionieriaus naudojimas darbe ar ofise.

NEGYDOMAS KOJŲ SAUSUMAS. Kokių komplikacijų gali sukelti pėdų sausumas, jei nuspręsime jį ignoruoti? Visų pirma, gali kilti tokios odos problemos kaip žvynelinė ar dermatitas. Pėdų sausumo sukelti kulnų įtrūkimai gali apsunkinti vaikščiojimą. Laiku negydoma problema gali pareikalauti ir didesnių investicijų, nes prireiks stipresnių vaistų ar tepalų.

PĖDŲ SAUSUMO PREVENCIJA. Laiku pastebėjus problemą, jos gydymas nesudėtingas. Pačios paprasčiausios ir veiksmingiausios priemonės: natūralūs aliejai ir kremai [specialsitas ir gewohlis]. Kodėl itin svarbu, kad kremas būtų natūralus? Dauguma pėdų priežiūros losjonų sudėtyje turi alkoholio, kuris sausina odą ir problemą tik dar labiau sustiprina.

Taip pat, svarbu žinoti keletą patarimų, kuriuos įtraukus į savo kasdienę rutiną, pėdų sausumas turėtų pastebimai sumažėti. Aliejus ar kremas turėtų būti tepamas iškart po dušo, nes taip oda jį geriau absorbuoja. Taip pat svarbu pėdų plovimui naudoti natūralų drėkinantį muilą. Vertėtų nepamiršti vandens vartojimo, kuris ne tik padės susidoroti su odos sausumo problema, bet ir turės daug papildomos naudos organizmui.

Imkitės šių paprastų priemonių jau šiandien ir baimes dėl pėdų odos susirgimų galėsite pamiršti.

 

Comments are closed.