Metas pėdas ruošti basučių sezonui. Galbūt suabejosite, juk tik ką prasidėjo pavasaris. Tačiau tiesa ta, kad žiemos nualintos pėdos gražios taps ne akimirksniu. Šiai misijai teks sutelkti šiek tiek pastangų ir į kasdienę rutiną įtraukti keletą pėdų priežiūros darbų.

SURAGĖJUSI ODA. Visą sezoną pėdos praleido pasislėpusios uždaroje avalynėje, tad nieko nuostabaus, kad jos pasidengė mirusių odos ląstelių sluoksniu. Odos šveitimas namie nerekomenduojamas, kadangi nutrynus per daug odos, ši ataugs dar storesnė. Patartina reguliariai kojas šveisti pas specialistą, kuris ne tik pasirūpins esama situacija, bet ir  pasistengs, kad ataugusi oda būtų ne tokia kieta.

DRĖKINIMAS. Atgaivintai ir nušveistai odai labai svarbu drėkinimas, todėl verta investuoti į tikrai kokybišką drėkinamąjį pėdų kremą. Nepamirškite juo patepti ir tarpupirščių. Jie gerokai linkę išsausėti, kadangi gauna mažiau deguonies nei likusi pėdų oda. Rekomenduojame gerai įtrinti drėkinamąjį kremą prieš naktį ir užsidėti medvilnines kojines. Ryte pėdų būklė turėtų nustebinti.

PRAKAITAVIMAS. Jei pėdų oda linkusi prakaituoti, pasiruoškite karštajam sezonui mirkydami jas arbatmedžio aliejaus           vonelėje. Arbatmedis turi antibakterinį poveikį, todėl ne tik sumažins prakaitavimą, bet ir pašalins galimybę susidaryti nemaloniam pėdų kvapui. Jei situacija rimtesnė, prakaitavimą puikiai stabdo vokiški Gehwol pėdų kremai.

NAGŲ PRIEŽIŪRA. Kojų nagai  turėtų sulaukti ypatingo jūsų dėmesio. Po ilgo šaltojo sezono ir nuolat nešiojamos uždaros avalynės kojų nagų būklė džiugina retą. Pageltusiems, nuspaustiems nagams būtina skubi pagalba. Tokiu atveju, reiktų nedelsti ir kreiptis į specialistą. Tik jis geriausiai žinos, kokios formos ir ilgio kojų nagai nebus linkę įaugti, ar geltonis ant nagų – grybelio požymis ar tik nuospaudos. Specialistas pašalins nereikalingas nago odeles taip, kad dėl jų nesuksite galvos ilgam.

Į pavasarinių darbų sąrašą įtraukite rūpestį savo pėdomis. Juk pėdų priežiūra yra ne ką mažiau svarbi nei nauji sezoniniai batai, kuriuos skubame pirkti nesudvejodami. Tad ilgai nesvarstydami imkimės gelbėti ir pavargusias pėdas. Juk šios mums turės tarnauti gerokai ilgiau nei batai.

 

Comments are closed.