Plokščiapėdystė – tai daugumos pėdų problemų kaltininkė. Ji pasireiškia, kai pėdos sąnarius fiksuojantys raiščiai išlaisvėja, susilpnėja, todėl  pėdos paviršius, susidurdamas su žeme, tampa plokščias. Ilgai išbūti ant kojų – tikras iššūkis.

Todėl sakoma, kad švenčių sezonas plokščiapadžiams – ypač sudėtingas. Juk tenka ilgai stovėti prekybos centrų eilėse, pašte ar net prie puodų. Ką daryti, kad kalėdinės nuotaikos nesudrumstų pėdų skausmai? Turime jums keletą patarimų.

  1. Pasirūpinkite tinkamais batais, jų įdėklais ir specialiomis kojinėmis. Šiais laikais yra begalė priemonių, galinčių plokščiapadžiams suteikti didesnį komfortą. Norint išsirinkti tinkamus, reiktų kreiptis į savo podiatrą, kuris geriausiai žinos, kas tinka jūsų pėdoms. Šios priemonės padės išvengti sunkumo, kurį patiriate ilgai vaikščiodami ar stovėdami ir išvengti su plokščiapėdyste susijusių pėdų problemų.
  1. Stovėdami eilėje, darykite pratimus. Neišsigąskite, tam nereikės nei sportinių rūbų, nei specialaus jogos kilimėlio. Pratimai paprasti ir tikrai nevers prekybos centro apsauginių sunerimti. Paprasčiausias žygiavimas vietoje padės sumažinti pėdų paburkimą ir suteiks progą truputį pailsėti.
  1. Jūsų geriausias draugas kalėdiniu periodu turi tapti pėdų masažas. Po ilgesnių žygių į parduotuves, skirkite laiko pėdų atpalaidavimui. Įtrinkite jas kokybišku kremu ar patepkite raminančiu eteriniu aliejumi. Masažiniai judesiai padės atgaivinti nuo ilgo stovėjimo ir vaikščiojimo sudirgusias pėdas.
  1. Galiausiai, nepamirškite tinkamai maitintis. Specialistai teigia, kad tam tikros maistinės medžiagos, gaunamos su maistu, gali sumažinti plokščiapėdystės sukeltą pėdų paburkimą. Vartokite maistą, kuriame gausu kalio: razinas, bananus, mažas morkytes, riešutus ir jogurtą. Visą šį maistą paprastai ir lengvai galite kramsnoti net ir stovėdami eilėje, o, tuo pačiu, padėti sau jaustis geriau.

Patarimai paprasti, todėl įtraukti juos į savo rutiną neturėtų būti sudėtinga. Tačiau jūs ir patys įsitikinsite – maži dalykai, daromi kasdien, lemia didelius pokyčius.

Comments are closed.