Drėgmė, šaltis, uždara avalynė – akivaizdu, ruduo – tai metas, kai pėdoms turėtume skirti daugiau dėmesio nei įprastai. Tačiau nuo ko pradėti ir ką svarbu žinoti? Pateikiame sąrašą dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Pasirūpinkite šiluma

Mes visi žinome, kad didžioji dalis peršalimo ligų prasideda nuo sušalusių pėdų. Todėl tikriausiai nekyla nei klausimų, kodėl pirmasis rudens „būtina padaryti“ yra šiltų, kokybiškų rudeninių batų įsigijimas. Visgi, šis žingsnis padės ne visada. Kartais šąlančių kojų problema susijusi su kraujo cirkuliacija. Tokių atveju pravartu nakčiai pėdas tepti šildančiu tepalu. Kremo efektas tik sustiprės, jei užsidėsite šiltas kojines.

Įveikti sausumą

Vasarą pėdoms puikiausiai tiko ir lengvas losjonas, kurį naudojome viso kūno priežiūrai. Tačiau ruduo ir artėjanti žiema įpareigoja imtis griežtesnių veiksmų. Žiemai ruošiamą grožio amuniciją turėtų papildyti kremai, kurių pagrindą sudaro aliejai. Pėdoms puikiausiai tiks ir įprastas alyvuogių aliejus. Į pastarąjį įlašinus porą lašų arbatmedžio eterinio aliejaus, gausime puikią apsaugą nuo grybelinės infekcijos.

Rūpintis pėdų grožiu ir sveikata

Pavargusių ir sušalusių pėdų nepatingėkite palepinti šiltomis vonelėmis su įvairiais eteriniais aliejais, jūros druska. Šveičiamuoju kremu švelniai pašalinkite negyvą ląstelių sluoksnį. Pamasažuokite pėdas. Tai ne tik padės maloniai atsipalaiduoti, bet ir pagerins kraujo cirkuliaciją.

 

Galbūt tiek dėmesio skirti pėdoms atrodo visai neaktualu tokiu metu, kai kojas mažiausiai pusei metų ketiname slėpti uždaroje avalynėje. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad visas šis rūpestis dėl savęs. Juk kūnas tai vieninteliai namai, kurių nepakeisime niekad. O ir naujų pėdų mums niekas nedovanos.

Comments are closed.