Artėjantis pavasaris mums sufleruoja – leisti laiką lauke norėsis vis dažniau. O kas galėtų būti maloniau, nei ilgi pasivaikščiojimai, vyraujant švelniai šiltam pavasario orui. Aktyvumas lauke, žinoma, pagirtina, tačiau tai gali sukelti nenumatytų pėdų problemų. Kad jos neapkartintų malonių pavasario džiaugsmų, siūlome jums keletą paprastų patarimų.

 

KIRPKITE NAGUS. Ilgesni nagai gali trintis į gretimus pirštus, o tai gali sukelti pūsleles ar net žaizdas. Taip pat, ilgesni nagai žingsnio metu gali trankytis į bato paviršių, ir taip pažeisti nagą. Maža to, ilgi nagai apsunkina nago pagalvėlę, kas anksčiau ar vėliau gali sukelti nemalonius skausmus. Kaip kirpti nagus yra teisinga? Kirpti reiktų tiesiai, neapvalinant nago ties kampeliais. Didžiojo piršto nagas labiausiai linkęs įaugti, todėl jį reiktų trumpinti truputį mažiau nei visus likusius.

 

RŪPINKITĖS SURAGĖJŲSIA ODA. Yra žmonių, galvojančių, kad suragėjusi oda apsaugo pėdas nuo pūslelių, bet tai nėra tiesa. Pūslelės, susidariusios po tokia oda, yra labai sunkiai gydomos. Kaip galėtumėte sau padėti įveikti odos suragėjimą? Geriausia būtų apsilankyti pas pėdų priežiūros specialistą, kuris kruopščiai ir atsargiai pašalintų nereikalingos odos sluoksnį. Specialistą rinkitės ypač kruopščiai, nes jei šis nemokės tinkamai pašalinti suragėjusios odos, po kiek laiko suragėjimai vėl pasirodys, tik dar didesni. Kas gali nutikti, jei suragėjusią odą ignoruosime? Oda gali sutrūkinėti, o atvirose žaizdose atsirasti pavojingos infekcijos.

 

PŪSLELIŲ PREVENCIJA. Norite naujais pavasariniais batais pasipuikuoti prieš aplinkinius? Kad ir koks tai malonus jausmas, visi mes žinome, kaip kartais nutinka su tais naujais batais – jie ima ir nutrina mūsų jautrias pėdutes. Ar esate, kada pagalvoję, kad galite užbėgti įvykiams už akių? Užsidėję naujus ar ilgai nenešiotus batus, pamėginkite pastebėti, kurios bato vietos silpniau ar stipriau spaudžia pėdą. Pasirūpinkite šiomis vietomis, pirmosiomis batų nešiojimo dienomis uždengdami jas pleistru.

 

Net jei šiuo metu didesnių su pėdomis susijusių problemų neturite, visi puikiai suprantame, kad bėdos dažniausiai užklumpa netikėtai ir mažiausiai patogiu tam momentu. Tad jei esate nusiteikę daug vaikščioti, būkite atsakingi ir pasirūpinkite savo mylimomis pėdomis iš anksto.

 

Comments are closed.